Tencel – niepozorna siła naturalnych włókien

Opublikowano
Kołdry Tree&Goose
Kołdry Tree&Goose

Szukając produktów idealnych do sypialni, coraz częściej sięgamy po te, które są w pełni naturalne. Doceniamy w nich przede wszystkim doskonałe właściwości, zrównoważony proces produkcji, przyjazne środowisku surowce. Moda na bycie eko i świadome wybory konsumenckie dotarła również do rynku tekstyliów domowych. Wybierać można spośród różnych rodzai materiału, m.in. bawełny, jedwabiu, wiskozy oraz Tencel. Ten ostatni z pewnością zasługuje na określenie „luksusowy” – jest elegancki, wytrzymały i wytwarzany z włókien najlepszej jakości, dzięki czemu zapewnia niepowtarzalny komfort snu i wygodę odpoczynku bez względu na porę roku. Dlaczego warto zdecydować się na Tencel i kupno pościeli, kołder i innych tekstyliów z niego wykonanych?


Połączenie tego, co w naturze najlepsze

Tencel jest wyjątkowy głównie ze względu na włókna, które wchodzą w jego skład. Powstają one z celulozy, która poddawana jest działaniu organicznego związku NMMO (n-tleneku n-metylomorfoliny). Po rozpuszczeniu często łączy się ten surowiec z innym składnikiem naturalnym, np. bawełną, uzyskując w ten sposób pożądane cechy tkaniny. Dzięki gładkiej strukturze fibryli – cząsteczek celulozowych – i stosunkowo małej sztywności, powstaje gładki, lejący się materiał, idealny na pościel czy kołdry. Jedwabiście chłodny, potrafi bardzo dobrze ogrzać, jest delikatny i miły w kontakcie ze skórą.

Tencel znany jest także pod nazwą lyocell. Produkuje się go głównie w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii i Stanach Zjednoczonych, skąd eksportowany jest niemal do każdego regionu świata.


Niepowtarzalne właściwości

Doskonałe cechy tej tkaniny doceniają nie tylko producenci tekstyliów domowych. Tencel spotykamy często – być może nawet nie wiedząc – w ubraniach, które nosimy, bieliźnie, kołdrach, ręcznikach i opatrunkach. Uniwersalność powoduje, że cieszy się powodzeniem wszędzie tam, gdzie szukamy trwałości i miękkości.

Innowacyjna technologia, za pomocą której produkuje się Tencel, sprawia, że wydobywa się z naturalnego surowca to, co najlepsze. Największą zaletą jest wyjątkowa chłonność. Wilgoć jest bardzo szybko pochłaniana przez włókna, które mogą jej w sobie pomieścić dużo więcej, niż inne rodzaje. Woda nie jest utrzymywana na powierzchni, ale pochłaniana głęboko do środka , co ułatwia odprowadzenie jej na zewnątrz i wyparowanie. Nawet nie poczujesz, że poszycie kołdry czy pościel nasiąknięte jest wilgocią. Tencel zapewnia również doskonałą cyrkulację powietrza, pozwalając skórze oddychać, zapobiegając przegrzaniu czy zmarznięciu. Choć sam jest chłodny w dotyku, przyjemnie otula i ogrzewa wtedy, kiedy tylko tego potrzebujesz.


Produkty, w których znajdziesz Tencel

Kołdra Tencel - Tree&Goose
Kołdry Tree&Goose

Tencel jest tak niezwykłą tkaniną; wydawałoby się, że znalezienie produktu, który łączyłby w sobie zarówno ten materiał, jak i najlepszej jakości wypełnienie naturalne, jest niemal niemożliwe. Nic bardziej mylnego! W naszej ofercie znajdziesz linię produktów Tree&Goose, której poszycie wykonane jest z wysokogatunkowej bawełny i włókien Tencel, w optymalnej proporcji 50/50. Dzięki temu kołdry i poduszki są trwałe i wytrzymałe, ale jednocześnie miękkie, puszyste, a kontakt z nimi sprawia czystą radość i pomaga zrelaksować się w obrębie sypialni.


Produkty Tree&Goose sprawdzą się w każdym mieszkaniu, także tym należącym do osób z wrażliwą skórą. Włókna celulozowe, powstałe z drewna buka austriackiego, spełnią nawet najbardziej wygórowane oczekiwania dotyczące jakości produktu i staranności produkcji. Wybierając kołdrę i poduszki tej marki, stawiasz na ekologiczne rozwiązania i komfort, od którego szybko się uzależnisz.