Kołdra antyalergiczna – jak znaleźć produkt idealny?

Opublikowano
Kołdra antyalergiczna
Kołdra antyalergiczna
Kołdra antyalergiczna

W ostatnich latach coraz więcej osób szuka poduszek i kołder antyalergicznych. Na rynku także pojawia się wiele nowych artykułów, które opatrzone są informacją „antyalergiczne” lub „antyroztoczowe”. Zapotrzebowanie na tego typu produkty ciągle rośnie. Jak rozpoznać, które z nich rzeczywiście powstrzymują przed gromadzeniem się alergenów? Czy właściwie jest owa „antyalergiczność”? Kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Antyalergiczność – właściwość, którą docenią nie tylko wrażliwi

W naszych łóżkach, choć nie mamy zazwyczaj świadomości tego, przebywają tysiące alergenów, które pozornie niegroźne, z czasem mogą wywoływać nieprzyjemne dolegliwości: katar, bóle głowy i bezsenność, a nawet prowadzić do ciężkich chorób układu oddechowego, takich jak np. astma. Pranie, wietrzenie i inne czynności pielęgnacyjne to niestety walka z wiatrakami – czyszczenie kołder i pościeli jest niezbędne i bez wątpienia konieczne, nie tylko ze względów higienicznych,

ale nie jest w stanie wyeliminować całkowicie problemu alergenów. Jeśli jesteś osobą wrażliwą na kurz czy bakterie, albo też chcesz się ochronić przed potencjalną alergią, musisz wybrać rozwiązanie, które nie tylko zmniejszy prędkość gromadzenia i namnażania się alergenów w pościeli, ale także stworzy barierę, przez którą się one nie przedostaną. Taką barierą są właśnie włókna antyalergiczne i antyroztoczowe, które można znaleźć w nowoczesnych kołdrach, poduszkach i innych tekstyliach domowych. Ich splot jest tak ciasny, a same włókna tak cienkie, że tworzą nieprzekraczalną dla alergenów powierzchnię. Tkaniny i wypełnienia antyalergiczne są niezbędne szczególnie w przypadku zdiagnozowanych alergików oraz małych dzieci – te ostatnie, ze względu na niższą niż u dorosłego odporność, mogą odczuwać silniej skutki ekspozycji na alergeny i substancje szkodliwe. Prawidłową i skuteczną ochronę ich organizmów zapewni tylko odpowiedni materiał antyalergiczny, o potwierdzonych certyfikatem i atestami właściwościach.


Antyroztoczowość – czym różni się od antyalergiczności?

Termin „antyalergiczność” odnosi się do materiałów, które chronią przed różnymi odmianami alergenów i substancji drażniących: bakteriami, wilgocią, roztoczami. Mogą to być podstawowe bariery, lub też bardziej specjalistyczne. Natomiast poduszki i kołdry antyroztoczowe chronią szczególnie przed roztoczami kurzu domowego. Wśród wszystkich alergenów są bowiem one najbardziej powszechne, najczęściej też są przyczyną problemów zdrowotnych. Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy, że nasza kołdra czy inne tekstylia mogą stać się siedliskiem dla tych pajęczaków, niełatwo także zwalczyć ich problem, kiedy już się pojawi.

Roztocza to nic innego, jak małe pajęczaki, które żyją w naszych mieszkaniach i domach. Są tak mikroskopijne, że nie można ich dostrzec gołym okiem, jednak namnażają się w bardzo szybkim tempie. Żyją wszędzie tam, gdzie powstaje kurz – kurz domowy składa się w większości z ludzkiej skóry i tym właśnie żywią się roztocza. Groźne są zarówno same zwierzęta, jak i ich odchody. Nie jest zaskakujące więc, że najwięcej roztoczy znajdziemy właśnie w naszych sypialniach.


Kołdra antyroztoczowa – sposób na zdrowy i bezpieczny sen

Kołdra antyroztoczowa to efektywne rozwiązanie problemu namnażania się roztoczy w sypialni. Model firmy Piórex wykonany jest z syntetycznego wypełnienia i cienkich włókien węglowych oraz mikrofilamentu, które tworzą nieprzekraczalną dla roztoczy barierę. Powstrzymuje nawet najmniejsze pajęczaki i zapewnia bezpieczny sen nie tylko dla alergików. Potwierdza to przede wszystkim Certyfikat Antyroztoczowy, gwarantujący wykorzystanie skutecznych, najlepszej jakości surowców do walki z roztoczami.