Jakość puchu w wyrobach Notte, Tree&Goose i Yessen

Sprężystość puchu

Podstawowym parametrem podawanym przy produktach z wypełnieniem puchowym jest stopień sprężystości puchu określony w jednostkach cuin (Fill Power) np.700 cuin. Liczba ta wyraża ile cali sześciennych wypełnia jedna uncja puchu po wcześniejszym jego skompresowaniu (im wyższa jest wartość cu.in tym puch jest bardziej sprężysty). Dodatkowo wyższa sprężystość puchu przekłada się na niższą gramaturę kołdry, a co z kolei zapewnia wyższy komfort spania i regeneracji naszego organizmu. Ten parametr jest eksponowany na wyrobach pościelowych.

Czystość puchu

Spełniamy japońskie standardy puchu o czystości 1000 mm. Taka czystość daje gwarancję, że puch nie zawiera żadnych zanieczyszczeń biologicznych. Zatem może być bezpiecznie użytkowany. Puch w wyrobach pościelowych spełnia najwyższe standardy czystości.

Norma EN12934

Nasz puch produkowany jest zgodnie z normą EN12934. Wyroby pościelowe, zawierające takie oznaczenie, muszą dokładnie spełniać standard jaki wskazuje norma oraz być z nią zgodne. W ten sposób dajemy gwarancję a tym samym bezpieczeństwo naszym klientom, że wypełnienie spełnia ich oczekiwania i produkt jest zgodny ze standardami.

Jak pozyskujemy puch?

Prawdopodobnie jako jedyni, stosuje unikalną dziś metodę poubojowego ręcznego podskubu okrywy pierzowej. Metoda podskubu ręcznego pozwala zachować nienaruszoną strukturę puchu, pozwala także zminimalizować ilość tłuszczu i zanieczyszczeń biologicznych. Wszystko to wydłuża żywotność surowca pierzarskiego, poprawia jego zapach i ogranicza możliwość rozwoju pleśni i grzybów.

Ponadto, stosujemy metodę wydzielania frakcji surowcowych. Oznacza to, że podskub pozyskiwany jest z 4 obszarów tuszki gęsiej: szyi, skrzydeł, boków oraz piersi i podbrzusza. Najlepszej jakości puch znajduje się w strefie piersiowo-brzusznej oraz na bokach gęsi.