Żaluzje wewnętrzne w sypialni – jak z ich pomocą stworzyć komfortową i przytulną przestrzeń?

Redakcja

27 lutego, 2024

Żaluzje w sypialni powinny zapewniać dobrą ochronę przed słońcem i prywatność. Jednak równie ważne jest, żeby były wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są proste w pielęgnacji. Przedstawiamy nasze wskazówki, jak wybrać idealne żaluzje do sypialni.

Żaluzje wewnętrzne do sypialni – jaki model zapewni przytulną atmosferę?

Przytulna przestrzeń wykreowana w sypialni jest niezmiernie ważna. To miejsce przeznaczone do regeneracji po ciężkim dniu – musi być więc urządzone tak, aby zapewnić domownikom spokój i nieprzerwany sen. Aranżacja sypialni powinna być harmonijna, utrzymana w stonowanej kolorystyce, a najlepiej z wykorzystaniem dodatków z naturalnych materiałów – dlatego dobrym wyborem będą żaluzje bambusowe lub drewniane. Takie rozwiązanie jest nie tylko ekologiczne, ale też stylowe. Ciemne żaluzje w kolorze ciepłego brązu lub czerni optycznie zmniejszą wnętrze, a zatem sprawią, że będzie bardziej przytulne. Ponadto, jeśli otwory okienne są dużych rozmiarów, warto zamontować żaluzje wewnętrzne na duże okna, czyli takie z lamelami 50 mm, co podkreśli intymną atmosferę w sypialni.

Żaluzje wewnętrzne w sypialni

Żaluzje wewnętrzne to doskonałe uzupełnienie aranżacji sypialni

Żaluzje wewnętrzne do sypialni powinny być dobrze dopasowane

Wybór odpowiedniego rodzaju żaluzji to nie wszystko – liczy się nie tylko materiał, z jakiego są zrobione i kolor, ale także rozmiar. W zależności od tego, czy chcemy zamontować je we wnęce okiennej, na skrzydle okna, ścianie czy suficie, trzeba wykonać dokładne pomiary, aby pasowały idealnie. Jeśli to zaniedbamy, żaluzje mogą przepuszczać zbyt wiele światła lub uniemożliwić swobodne korzystanie z klamki i otwieranie okna. Sporych trudności aranżacyjnych mogą przysporzyć żaluzje wewnętrzne na drzwi balkonowe albo okna dachowe, a bywa, że sypialnia jest ulokowana na piętrze. Dobrym pomysłem będzie rezygnacja z zakupu gotowych modeli z marketów na rzecz żaluzji na wymiar. Wtedy nie musimy się martwić, że nie będą pasować. Korzystając z tej usługi, możemy wybrać takie parametry jak:

  • długość i szerokość żaluzji;
  • kolor;
  • materiał;
  • prowadzenie boczne;
  • rodzaj maskownicy;
  • strona sterowania.

Żaluzje wewnętrzne na wymiar w różnych wariantach kolorystycznych są dostępne w sklepie Clicky.

Żaluzje wewnętrzne w sypialni

Żaluzje wewnętrzne stwarzają w sypialni intymną atmosferę

Jak sprawić, aby dzięki żaluzjom sypialnia stała się jeszcze bardziej komfortowym miejscem?

Jest kilka sposobów na to, aby użytkowanie żaluzji było bardziej komfortowe. Ciekawym pomysłem jest system zdalnego sterowania, który pozwala na zmianę położenia lameli za pośrednictwem pilota. Rano, kiedy chcemy wpuścić do wnętrza trochę naturalnego światła, by łatwiej rozpocząć dzień, wystarczy, że użyjemy pilota – żaluzje odsłonią się same, bez konieczności wstawania z łóżka. To rozwiązanie jest wygodne zwłaszcza wtedy, gdy jesteśmy zbyt zmęczeni, by podejść do okna i samodzielnie odsłonić lub zasłonić żaluzje. Innym sposobem na to, jak jeszcze lepiej urządzić sypialnię z wykorzystaniem żaluzji jest połączenie ich z zasłonami. Do takiej aranżacji można wykorzystać żaluzje wewnętrzne antracyt, które są ponadczasowe i będą pasowały praktycznie do wszystkiego. Wybranie drugiego rodzaju przesłony okiennej w tym przypadku pozwoli na uzyskanie jeszcze lepszej ochrony świetlnej i termicznej, co przydatne jest zwłaszcza w gorące dni. Dodatkowe zasłony sprawią też, że pomieszczenie będzie lepiej odizolowane od dźwięków dochodzących z zewnątrz. Jednak to także ciekawe i oryginalne rozwiązanie aranżacyjne, które może dodać sypialni bardziej przytulnego charakteru. Odpowiednio dobrane żaluzje mogą upiększyć klimat i wystrój wnętrza – ich rola jest nieoceniona zwłaszcza w sypialni. Warto skorzystać ze wskazówek i cieszyć się przytulnym wnętrzem!

Polecane: